warto pamiętać serwis rocznicowy

Pierwsze spotkanie w Czytelni dla Kobiet

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie w Czytelni dla Kobiet, która powstała jako spadkobierczyni i kontynuatorka krakowskiej instytucji edukacyjnej dla kobiet, działającej na przełomie XIX i XX wieku pod tą samą nazwą. Patronką współczesnej Czytelni dla Kobiet jest Marcelina Kulikowska – wybitna poetka, reporterka, emancypantka i pedagożka, której 100. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Planujemy comiesięczne spotkania w Czytelni, do udziału w których zapraszamy kobiety różnych pokoleń. Zgodnie z zamiarem naszych Przodkiń, Czytelnia dla Kobiet będzie przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń. Zamierzamy poruszać tematy związane z dorobkiem krakowskich działaczek na rzecz edukacji kobiet, samą ideą Czytelni, działaniami patronki – Marceliny Kulikowskiej, krakowskich towarzystw oświatowych, przekazywaniem historii i znaczeniem uczenia się (z) historii.

Podczas pierwszego spotkania przypomnimy, czym była Czytelnia dla Kobiet i jaką rolę pełniła w Krakowie ponad 100 lat temu, podyskutujemy, jaką rolę może pełnić Czytelnia dzisiaj, porozmawiamy też o naszej wizji współczesnej Czytelni.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej realizowanego przez Fundację Przestrzeń Kobiet w ramach Programu „Warto Pamiętać” koordynowanego przez Małopolski Instytut Kultury. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin: 24 czerwca 2010 roku, godz. 18
Miejsce: Massolit Books & Café, ul. Felicjanek 4, Kraków

(Fundacja Przestrzeń Kobiet)

Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS