warto pamiętać serwis rocznicowy

Czytelnia dla Kobiet im. Marceliny Kulikowskiej już działa

Pierwsze spotkanie Czytelni dla Kobiet im. Marceliny Kulikowskiej odbyło się w Massolit Books & Café 24 czerwca 2010 roku o godzinie 18.00.

W spotkaniu wzięło udział 20 kobiet, które miały okazję poznać historię dawnej Czytelni dla Kobiet, do której nawiązujemy, dowiedzieć się, kiedy została założona, jakie krakowskie kobiety przyczyniły się do jej powstania, jak wyglądała jej działalność oraz jakim szlakiem wędrowała jej siedziba, gdyż Czytelnia z różnych względów była instytucją mobilną.

Oprócz opowieści o Czytelni można było również obejrzeć zdjęcia kobiet, stale bądź czasowo związanych w różny sposób z czytelnią, a były to m.in. Maria Siedlecka, Kazimiera Bujwidowa, Justyna Budzińska-Tylicka, Zofia Daszyńska-Golińska.

Po krótkim historycznym rysie był czas na dyskusję i pytania, które każda z uczestniczących w spotkaniu osób miała możliwość zadać. Zastanawiałyśmy się nad wizją współczesnej Czytelni dla Kobiet, nad ważnymi dla nas sprawami, o których chcemy rozmawiać, o tym, jak nasza Czytelnia powinna wyglądać.

Spotkania w ramach Czytelni będą się odbywać raz w miesiącu, również przez okres wakacji. Terminy spotkań będą dostępne na stronie Fundacji Przestrzeń Kobiet oraz programu „Warto Pamiętać”.

(Jolanta Jaworska, Fundacja Przestrzeń Kobiet)

Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS