warto pamiętać serwis rocznicowy

Relacja z Pikniku Organizacji Pozarządowych w Brzeszczach


27 czerwca 2010 r. na placu targowym w Brzeszczach odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych, organizowany w gminie od kilku lat w ramach Czerwca Aktywnych Społeczności – ogólnopolskiej społeczno-edukacyjnej kampanii promującej działania obywatelskie na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. „Jak dobrze mieć sąsiada” to hasło, wokół którego skupili się uczestnicy tegorocznej akcji. Prezentujący swoje organizacje prześcigali się w pomysłach, jak zainteresować daną organizacją. Było ciekawie, barwnie i wesoło.

Podczas kampanii zawarto Porozumienie o współpracy między Biblioteką Publiczną Ośrodka Kultury w Brzeszczach i partnerami, którzy zadeklarowali współpracę w ramach gromadzenia materiałów informacyjnych, dotyczących działalności lokalnych (gminnych) organizacji pozarządowych. Celem współpracy jest stworzenie w Bibliotece Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach ogólnodostępnej bazy informacji lokalnej, która zapewni użytkownikom biblioteki dostęp do informacji niezbędnych w aktywnym i świadomym uczestnictwie w życiu społecznym.

Partnerzy Porozumienia, a zarazem organizacje prezentujące się podczas kampanii to:

Babskie Fanaberie, Fundacja Brata Alberta – Warsztat Terapii Zajęciowej w Jawiszowicach, Fundacja Pomocy Społecznej w Brzeszczach, Grupa „Charytatywni”, Kulturalni.brzeszcze.pl, Miejsko-Gminne Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Brzeszczach, Nieformalna grupa „Rewolucja Świadomości”, Ochotnicza Straż Pożarna Brzeszcze, Ośrodek Kultury w Brzeszczach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzeszczach, Polski Związek Emerytów i Rencistów – koło w Brzeszczach, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Kęty placówka Brzeszcze, Stowarzyszenie „Wspólnota Samorządowa”, Stowarzyszenie Amatorów Fotografii i Fotografiki SAFIF, Stowarzyszenie Amazonki, Stowarzyszenie Ekologiczne BIOS, Stowarzyszenie Rodziców na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych OLIMP, Towarzystwo Turystyki Rowerowej CYKLISTA.

W trakcie pikniku przedstawiciele organizacji kwestowali na rzecz powodzian. Uzbierano 721,61 zł i 3 euro.

(A. Kozak)

Samorządna Gmina Brzeszcze 1990-2010 – w stronę interaktywnego rozwoju

Tagi: , , , , , , ,

One comment to “Relacja z Pikniku Organizacji Pozarządowych w Brzeszczach”

  1. […] miasta tablice informacyjne, które zostały uroczyście przekazane lokalnej społeczności podczas Pikniku Organizacji Pozarządowych organizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Czerwiec Aktywnych Społeczności”. Gabloty […]

wartopamiętać.info RSS
chirie auto chisinauChisinau Airport Rent a car