warto pamiętać serwis rocznicowy

Warsztat herstoryczny (warsztat historii kobiet) – Kraków, 30 września 2010

  1. Mieszkasz w Małopolsce?
  2. Interesuje Cię historia?
  3. Chcesz dowiedzieć się więcej o wybitnych Krakowiankach?

Weź udział w nieodpłatnym warsztacie herstorycznym, podczas którego poznasz kobiety tworzące historię Krakowa i Małopolski!

Wobec niewidoczności kobiet w historii nauczanej w szkołach i niedoceniania dorobku emancypantek na rzecz równości i demokracji, proponujemy osobom prowadzącym działalność edukacyjną w Krakowie i Małopolsce oraz osobom zainteresowanym historią kobiet 8-godzinny, jednodniowy warsztat, którego celem jest:

  • refleksja nad mechanizmami wykluczania kobiet i ich dziedzictwa z historii pisanej,
  • podniesienie poziomu wiedzy o historii kobiet i ich dorobku na rzecz demokracji,
  • wzmocnienie umiejętności włączania tej perspektywy do działań edukacyjnych.

Warsztat przeznaczony jest dla mieszkańców Małopolski, kobiet i mężczyzn, wykonujących pracę edukacyjną i/lub zainteresowanych tematem historii kobiet i dziedzictwa Krakowa w obszarze edukacji kobiet, w tym poznaniem dorobku krakowskiej społeczności katolickiej, żydowskiej i ewangelickiej na rzecz edukacji dziewcząt i kobiet.

Aby wziąć udział w warsztacie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i do dnia 23.09.2010 r. przesłać go e-mailem na adres ewa.furgal@przestrzenkobiet.pl.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w warsztatach. O udziale w warsztacie poinformujemy telefonicznie lub pocztą elektroniczną w dniu 24.09.2010 r.

Udział w warsztacie herstorycznym jest bezpłatny. Osobom zakwalifikowanym do udziału organizatorki gwarantują obiad i przerwy kawowe w trakcie szkolenia. Nie zwracamy kosztów podróży ani noclegu w Krakowie.

(Fundacja Przestrzeń Kobiet)

Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS