warto pamiętać serwis rocznicowy

Jan Paweł II Wielki. Dziedzictwo i Pamięć – konferencja popularnonaukowa

W celu upamiętnienia osoby Jana Pawła II Starostwo Powiatowe w Tarnowie wraz z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie realizują, w ramach programu „Warto Pamiętać”, projekt Jan Paweł II Wielki. Dziedzictwo i Pamięć.

Idea projektu koncentruje się wokół refleksji na temat wybranych aspektów dziedzictwa Papieża Polaka, a także jego związków z Małopolską. Efektem tej refleksji będzie konferencja popularnonaukowa pt. „Jan Paweł II Wielki. Dziedzictwo i Pamięć”, która zaplanowana została na 7 października 2010 r. w Tarnowie, oraz związane z nią wydawnictwo pod tym samym tytułem. Jej organizatorami są Starosta Tarnowski Mieczysław Kras i Dyrektor SCE Barbara Dagmara Niziołek.

Konferencja jest adresowana do nauczycieli, wychowawców, studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prelegentami będą: ks. prof. dr hab. Andrzej Zając (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), prof. dr hab. Alina Rynio (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie), ks. dr Ryszard Banach (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) oraz ks. Tadeusz Sajdak, Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Natomiast w publikacji, pod redakcją naukową Edmunda Juśko, Barbary Wolny, ks. Andrzeja Gretkowskiego oraz Pawła Juśko, znajdą się w sumie 22 artykuły autorów reprezentujących różne środowiska naukowe i poruszające szereg zagadnień dotyczących życia, nauczania i działalności Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad sesją i wydawnictwem objęli: Biskup Tarnowski Wiktor Skworc, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski.

Drugim elementem projektu jest konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II Wielkiego, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa. Odbył się on 23 września 2010 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu. Laureatami konkursu zostali: Paweł Kasperowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, Katarzyna Tomala z I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz Ewa Malinowska z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

(Wioletta Sapeta)

Jan Paweł  II Wielki. Dziedzictwo i Pamięć

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS
chirie auto chisinauChisinau Airport Rent a car