warto pamiętać serwis rocznicowy

Czwarte spotkanie w Czytelni dla Kobiet im. Marceliny Kulikowskiej

Czwarte spotkanie w Czytelni dla Kobiet im. Marceliny Kulikowskiej odbyło się w Massolit Books & Café 23 września 2010 roku. W spotkaniu wzięło udział dwanaście kobiet, które dzieliły się opowieściami o swoich Przodkiniach.

Rozmawiałyśmy o ważnych dla nas kobietach, które miały i mają wpływ na to, jak kształtowały i kształtują się nasze życiowe wybory. Dzieliłyśmy się opowieściami o tym, dlaczego są dla nas ważne, czego się od nich uczymy, jakie ich doświadczenia odbijają się w naszym życiu, na czym nasze Przodkinie – związane z nami rodzinnie i te symboliczne – budowały swoje wybory i niezależność. Rozmawiałyśmy o znaczeniu relacji międzygeneracyjnych, budowaniu dialogu między kobietami różnych pokoleń, wzajemnym uczeniu się od siebie.

Czytelnia dla Kobiet im. Marceliny Kulikowskiej to przestrzeń, którą staramy się tworzyć w sposób niehierarchiczny, otwarty na różnice, budowany na dialogu i wzajemnym szacunku dla osobistych doświadczeń.

Spotkania w ramach Czytelni odbywają się raz w miesiącu w Massolit Books & Cafe przy ul. Felicjanek 4 w Krakowie. Terminy następnych spotkań dostępne będą na stronie Fundacji Przestrzeń Kobiet oraz programu „Warto Pamiętać”. Spotkania w Czytelni dla Kobiet im. Marceliny Kulikowskiej odbywają się w ramach projektu Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej.

(Natalia Sarata, Fundacja Przestrzeń Kobiet)

Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS
chirie auto chisinauChisinau Airport Rent a car