warto pamiętać serwis rocznicowy

Spacer po Krakowie śladami Marceliny Kulikowskiej

Fundacja Przestrzeń Kobiet serdecznie zaprasza w sobotę 10 lipca 2010 roku na spacer po Krakowie śladami Marceliny Kulikowskiej.

W związku z tegorocznymi obchodami 100. rocznicy śmierci Marceliny Kulikowskiej, pedagożki, poetki, reporterki, krakowskiej działaczki na rzecz praw kobiet, zapraszamy na spacer po Krakowie Jej śladami, podczas którego przedstawimy Jej sylwetkę i odwiedzimy miejsca, z którymi była związana.

Spacer poprowadzi przewodniczka miejska Anna Kiesell, członkini Stowarzyszenia Przewodników po Krakowie „Secesja”, absolwentka cyklu szkoleniowego „Krakowski Szlak Kobiet” w ramach projektu „Polki, Żydówki – krakowskie emancypantki” Fundacji Przestrzeń Kobiet, prowadziła także warsztaty dla przewodniczek miejskich oraz wycieczki autorskimi trasami po Krakowie w ramach projektu „Krakowski Szlak Kobiet”.

Spacer jest nieodpłatny, będzie prowadzony w języku polskim, potrwa ok. 3 godziny. Liczba miejsc jest ograniczona, prowadzimy zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o zgłaszanie się e-mailem na adres: fundacja@przestrzenkobiet.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń, konieczne jest uzyskanie zwrotnym e-mailem potwierdzenia udziału. Informacja o miejscu zbiórki zostanie przesłana wraz z potwierdzeniem.

(Fundacja Przestrzeń Kobiet)

Reporterka, pedagożka, emancypantka – 100. rocznica śmierci Marceliny Kulikowskiej

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS