warto pamiętać serwis rocznicowy

Zaczęło się w Polsce. Premiera gry fabularnej

zswp17 września 2009 r. w związku z obchodami 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej ukaże się multimedialne wydawnictwo edukacyjne „Zaczęło się w Polsce”, promujące polską historię i muzykę. Na wydawnictwo przygotowywane przez Shortcut.pl. złożą się: fabularna gra planszowa, muzyczny CD i książeczka promocyjna.

Projekt w nowatorskiej formie przedstawia najważniejsze wydarzenia i postaci okresu 1939−1989. Gracz wcielając się w postać historyczną − archetyp polskiego bohatera, przebywa drogę przez europejską historię, od wybuchu II wojny światowej, aż do rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu.

Towarzysząca grze ścieżka dźwiękowa: „I’ll Meet You In Poland, Baby” zainspirowana została utworem autorstwa J.G.Thirwell’a, australijskiego wokalisty i producenta, znanego z projektu „Foetus”. Oprócz wspomnianego utworu na płycie znajdzie się też muzyka polskich wykonawców, nawiązująca do historii lat 1939−1989, m.in. ballada Artura Rojka „Mój Tata Generał” – utwór dedykowany generałowi Emilowi Fieldorfowi „Nilowi”, a także aranżacja piosenki Hanki Ordonówny „Na pierwszy znak” w wykonaniu Gaby Kulki. Ponadto na soundtracku: L.U.C, Tilt, Aurora, Ballady i Romanse, Made in Poland, Agressiva 69, Mona, Liberty Diamonds i Czesław Śpiewa. Nad całością projektu czuwa Tomo Żyżyk, muzykę koordynuje Bodek Pezda (Agressiva 69/2.47 production).

Wydawnictwo w wersji polskiej i angielskiej, jest elementem kampanii promocyjnej Narodowego Centrum Kultury w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Będzie je można wygrać, biorąc udział w konkursach organizowanych w związku z obchodami, m.in. w dzienniku „Polska The Times”, na antenie radiowej Trójki. Szczegóły na stronie Programu „Zaczęło się w Polsce”.

(źródło: Narodowe Centrum Kultury)

Inne wydarzenia rocznicowe

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

wartopamiętać.info RSS