warto pamiętać serwis rocznicowy

Otwarty nabór projektów do II edycji Programu „Warto pamiętać”

Małopolski Instytut Kultury koordynował w 2009 r. I edycję Programu „Warto pamiętać”, w ramach którego współpracowano przy realizacji projektów dotyczących siedemdziesięciolecia wybuchu II wojny światowej, trzydziestolecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz dwudziestolecia wyborów 1989 roku.

W związku z rozpoczęciem II edycji Programu „Warto pamiętać” MIK ponownie poszukuje instytucji partnerskich do współpracy.

Za najważniejsze tegoroczne wydarzenia uznano: 20. rocznicę powołania samorządu terytorialnego, 30. rocznicę powstania „Solidarności”, 50. rocznicę obrony Krzyża Nowohuckiego, 70. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 600. rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Do Programu „Warto pamiętać” wpisano również obchody Roku Jana Pawła II Wielkiego w Małopolsce, ogłoszonego przez Radnych Województwa Małopolskiego.

Powyższa lista nie wyczerpuje godnych upamiętnienia wydarzeń z przeszłości, które warto wspominać w 2010 r. Dlatego do Programu mogą zostać włączone również projekty związane z innymi rocznicami, stanowiącymi ważny punkt historii Małopolski.

Niezmiennie celem Programu „Warto pamiętać” pozostaje realizacja projektów edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych, odnoszących się do ww. rocznic, przygotowanych przez partnerów publicznych i społecznych z terenu Małopolski, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekty te powinny:

  • integrować mieszkańców Małopolski w oparciu o dziedzictwo historyczne oraz tworzyć warunki do dialogu międzypokoleniowego,
  • wspomagać budowanie postaw nowoczesnego patriotyzmu i aktywności mieszkańców Małopolski w oparciu o pamięć i historię,
  • wspierać działalność badawczą i naukową w obszarze dziedzictwa historycznego związanego z ww. rocznicami.

Zapraszamy do składania propozycji projektów. Najciekawsze z nich zostaną zrealizowane we współpracy z MIK.

Propozycje projektów należy składać na formularzu zamieszczonym poniżej. Opis wymogów formalnych, kryteriów merytorycznych oraz zasad współpracy znajduje się w dokumencie Regulamin Programu „Warto pamiętać” 2010 (plik pdf do pobrania).

Termin nadsyłania propozycji upływa 16 kwietnia 2010 r., o godz. 17.00.


Regulamin Programu „Warto pamiętać” 2010 (plik pdf do ściągnięcia)


Formularz projektu, załącznik nr 1 (plik doc do ściągnięcia)


Formularz sprawozdania z realizacji projektu, załącznik nr 2 (plik doc do ściągnięcia)


Zasady dot. stosowania logotypów, załącznik nr 3 (plik pdf do ściągnięcia)

Nabór projektów 2010

Nowa edycja Programu „Warto pamiętać”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Programu „Warto pamiętać”. W drugiej połowie marca 2010 roku Małopolski Instytut Kultury ogłosi nabór propozycji projektów wraz z listą ważnych rocznic 2010 roku, które będą tematem tegorocznego programu. Informację o zeszłorocznym naborze można znaleźć tu.

(pk)

Bez kategorii

wartopamiętać.info RSS
chirie auto chisinauChisinau Airport Rent a car