warto pamiętać serwis rocznicowy

Szkolenie o debatach oksfordzkich

Przedstawiciele wszystkich szkół biorących udział w projekcie Młodzi Małopolanie Rozmawiają, wzięli w piątek, 17 września, udział w szkoleniu poświęconym debatom oksfordzkim. Zostało ono zorganizowane we współpracy z partnerem projektu – III Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

O godz. 10.00 w siedzibie szkoły przy ul. Stradomskiej rozpoczęła się pierwsza część szkolenia poświęcona historii oraz podstawowym regułom debat oksfordzkich. Po ciekawym wykładzie prowadzonym przez Łukasza Słoniowskiego z III Społecznego LO, uczestnicy mieli możliwość zadania pytań, a niektórzy zdecydowali się nawet na podzielenie na forum swoimi spostrzeżeniami.

Po krótkiej przerwie, uczestnicy szkolenia podzielili się na dwie grupy i wzięli udział w warsztatach. Poprowadzili je Piotr Szefer oraz Michał Kempa doświadczeni mówcy i debatanci. Uczestnicy warsztatów mieli okazję nauczyć się m. in. o sposobach poprawnego wypowiadania się, mowie ciała, wystąpieniach publicznych oraz sztuce debatowania.

Po zakończeniu warsztatów odbyło się losowanie stron debaty.

(Marcin Gołąbek)

Młodzi Małopolanie Rozmawiają

Tagi: , , , , ,

Kto reprezentuje samorząd?

Kampania przed wyborami samorządowymi już się rozpoczęła. Nie widać jeszcze plakatów ani ulotek, jednak coraz częściej słyszymy o różnego typu inicjatywach władz samorządowych i inwestycjach rozpoczynanych tuż przed końcem upływającej kadencji. Kogo jednak będziemy wybierać 21 listopada? Tylko członków organów uchwałodawczych czy także przedstawicieli organów władzy wykonawczej?

Dziś publikujemy quiz dotyczący organów wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego.

[QUIZZIN 4]

(am)

Quizy

Tagi: , ,

Tygodnik multimedialny w Andrychowie

Od 1 października 2010 r., przez miesiąc, w witrynie księgarni B. Marczyński przy Rynku w Andrychowie wyświetlany będzie tygodnik multimedialny prezentujący materiały dotyczące andrychowskiej Solidarności zebrane przez miejscowych licealistów.

Co ciekawe, w sierpniu b. r. w Andrychowie odkryto, schowane w grudniu 1981 roku w fundamentach obrabiarki, bardzo dobrze zachowane dokumenty: związkową korespondencję, odezwy, oświadczenia, postulaty (artykuł TVP Kraków). Być może zainicjowane przez Liceum poszukiwania pomogły poczynić to odkrycie…

Poniżej prezentujemy plakat promujący tygodnik multimedialny.

Tygodnik multimedialny jest kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu Na tropie Solidarności Podbeskidzia – Andrychów – pamiętamy! W imieniu organizatorów zapraszamy do Andrychowa już od przyszłego piątku.

(zn)

Na tropie Solidarności Podbeskidzia – Andrychów – pamiętamy!

Tagi: , , , , ,

Broszura na temat samorządu terytorialnego

Broszura edukacyjna „Samorząd terytorialny: historia, funkcje, przestrzeń dla aktywnych obywateli” do projektu Młodzi Małopolanie Rozmawiają na temat historii, struktury i funkcji samorządu terytorialnego oraz roli partycypacji społecznej w rządzeniu.

Zachęcam do zapoznania się z ciekawym i syntetycznie ujętym materiałem przygotowanym przez pracowników Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Broszura pomoże uczestnikom projektu przygotować się do konkursu debat oksfordzkich.

(zn)

Młodzi Małopolanie Rozmawiają

Tagi: , , , ,

Finał konkursu „Jan Paweł II. Dziedzictwo i pamięć”

Bieżący rok jest obchodzony w Małopolsce jako „Rok Jana Pawła II Wielkiego”, został on ustanowiony przez Sejmik Województwa Małopolskiego. W oświadczeniu Sejmiku z 21 grudnia 2009 roku małopolscy Radni zauważyli:

Uniwersalne dziedzictwo pozostawione przez Wielkiego Polaka Jana Pawła II obecnym i przyszłym pokoleniom powinno być przedmiotem troski Małopolan.

Uzasadnianiem dla ustanowienia roku 2010 „Rokiem Jana Pawła II Wielkiego” w Małopolsce były dwie związane z osobą Papieża Polaka rocznice: 5. rocznica Jego odejścia do Domu Ojca oraz 90. rocznica urodzin.

Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie chcąc zaszczepić ideę „Roku Jana Pawła II Wielkiego” w Małopolsce na grunt pracy dydaktyczno-wychowawczej szkół, a także przyczynić się do pogłębienia refleksji naukowej na temat życia, działalności i nauczania Jana Pawła II, realizuje projekt edukacyjny Jan Paweł II Wielki. Dziedzictwo i Pamięć.

Jednym z elementów tego projektu jest konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa. 23 września 2010 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odbędzie się finał konkursu. Do konkursu zgłosiło się 12 szkół, których będzie reprezentowało 46 uczniów.
więcej »

Jan Paweł  II Wielki. Dziedzictwo i Pamięć

Tagi: , , , ,
wartopamiętać.info RSS
chirie auto chisinauChisinau Airport Rent a car